• یک تیم حرفه‌ای و متعهد

    تیم زهیر ویژن با استفاده از به روزترین مدل‌های جهانی و روش کوچینگ به مدیران عامل، مدیران میانی، سهامدارن و کارآفرینان کمک می‌کند تا در نقش رهبری، بهترین نسخه خود باشند و از دستیابی به اهدافشان لذت ببرند.

    هم اکنون عضو شویدکاتالوگ خدمات
  • به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید

    مأموریت اصلی ما، توانمندسازی رهبران در جهت توسعه فردی و سازمانی است.

    درباره مادرخواست کوچینگ

دلایل عمده نیاز به داشتن یک کوچ رهبری و استفاده از خدمات و محصولات

بهینه‌سازی عملکرد کار تیمی و یا فردی | بهبود مهارت‌های ارتباطی | افزایش بهره‌وری | گسترش فرصت‌های شغلی | افزایش عزت نفس و یا اعتماد به نفس | مدیریت تعادل زندگی و کار | بهبود مدیریت کسب‌وکار

خدمات ما

کوچینگ

کوچینگ فردی

در کوچینگ فردی در زمینه‌های کسب‌وکار، اجرایی، زندگی، حرفه یا ارتباطات گفتمان می‌شود. کوچینگ فردی رابطه‌ای است که با توافق اولیه میان یک کوچ و یک مراجعه‌کننده طراحی و تعریف می‌شود و بر اساس علایق، اهداف و مقاصد مراجعه‌کننده شکل می‌گیرد.

کوچینگ گروهی

کوچینگ گروهی نوعی فرآیند یادگیری جمعی است. یک کوچینگ گروهی ممکن است از پرس‌وجو، بازخورد، درخواست و بحث کردن برای کمک به یک گروه برای رسیدن به هدفی همانند کمک نماید. در کوچینگ گروهی افراد می‌توانند برای اهداف رشد، کسب‌وکار، ارتباطات، استراتژی‌ها، برنامه اقدامات عملی و … برای رسیدن به این اهداف خود را طرح‌ریزی کنند.

کوچینگ تیمی

کتاب خردمندی تیم ها، تیم را این‌گونه تعریف می کند: «تیم متشکل از تعداد کمی از افراد با مهارت های تکمیلی است که به یک رویکرد مشترک نسبت به شاخص های عملکرد و اهداف متعهد هستند و هر یک مسئولیت های متقابل را بر عهده می گیرند». کوچینگ تیمی روشی است که در آن مدیران و رهبران می توانند علاوه بر وظایف رسمی سازمانی، منافع شخصی کارکنان را نیز در نظر بگیرند و در نتیجه روحیه و انگیزه آن‌ها را افزایش دهند.

کوچینگ سازمانی

کوچینگ سازمانی، فرآیندی‌ست که با هدف ایجاد تغییرات سیستمی در یک سازمان، توسط یک یا تعدادی از کوچ‌ها طراحی و اجرا می‌شود. اصلی‌ترین تمرکز پروژه‌های کوچینگ‌سازمانی بر اهداف سازمانی‌ست که می‌تواند بزرگ‌تر و پیچیده‌تر از اهداف یک مدیر یا اهداف یک تیم از آن سازمان باشد. کوچینگ سازمانی با هدف حمایت از تکامل تیم‌ها برای رسیدن به اهداف عالی سازمانی کار می‌کند، در نتیجه تعاملات کوچینگ سازمانی می‌تواند بسیار بزرگ‌تر و پیچیده‌تر از انواع دیگر کوچینگ باشد.

مدیر

منتورینگ

منتورینگ را یک رابطه‌ میان دو نفر در نظر می‌گیریم که در آن، یکی از طرفین دارای تجربه، توانمندی‌ها و مهارت‌هایی است که می‌تواند به تدریج و در طی زمان به طرف دوم منتقل کند. وقتی شما کسی را به عنوان منتور انتخاب می‌کنید، قاعدتاً مدل ذهنی و تجربه و نحوه‌ی نگرش او را پذیرفته‌اید و همین باعث می‌شود که با جان و دل (و نه به خاطر فشار قانونی) حرف‌ها و توصیه‌های او را بپذیرید.

لیزر کوچینگ

لیزر کوچینگ به فرآیندی گفته می شود که کوچ با مراجع در زمان کمی مثلاً۲۰دقیقه باهم یک مبحث و چالش کوچینگی را پیش می برند. لیزر کوچینگ معمولاً بین جلسات کوچینگ اتفاق می‌افتد تا کوچ و مراجع در مسیر رسیدن مراجع به اهدافش با هم موانع پیش آمده را بررسی و رفع کنند. لیزر کوچینگ می‌تواند برای مدیران و سرپرستانی که آگاه از انجام فعالیت هایی که در راستای رسیدن به هدف هستند هم انجام شود؛ تا شخص مراجع به اطمینان حاصل از انجام یا عدم انجام فعالیت مربوطه برسد.

مشاوره

لیزر کوچینگ به فرآیندی گفته می شود که کوچ با مراجع در زمان کمی مثلاً۲۰دقیقه باهم یک مبحث و چالش کوچینگی را پیش می برند. لیزر کوچینگ معمولاً بین جلسات کوچینگ اتفاق می‌افتد تا کوچ و مراجع در مسیر رسیدن مراجع به اهدافش با هم موانع پیش آمده را بررسی و رفع کنند. لیزر کوچینگ می‌تواند برای مدیران و سرپرستانی که آگاه از انجام فعالیت هایی که در راستای رسیدن به هدف هستند هم انجام شود؛ تا شخص مراجع به اطمینان حاصل از انجام یا عدم انجام فعالیت مربوطه برسد.

آموزش

لیزر کوچینگ به فرآیندی گفته می شود که کوچ با مراجع در زمان کمی مثلاً۲۰دقیقه باهم یک مبحث و چالش کوچینگی را پیش می برند. لیزر کوچینگ معمولاً بین جلسات کوچینگ اتفاق می‌افتد تا کوچ و مراجع در مسیر رسیدن مراجع به اهدافش با هم موانع پیش آمده را بررسی و رفع کنند. لیزر کوچینگ می‌تواند برای مدیران و سرپرستانی که آگاه از انجام فعالیت هایی که در راستای رسیدن به هدف هستند هم انجام شود؛ تا شخص مراجع به اطمینان حاصل از انجام یا عدم انجام فعالیت مربوطه برسد.

چرا زهیر ویژن

جهان تراز

منطبق با روش ها، مدل ها و ابزارهای استاندارد جهانی

تیم حرفه ای

با مدارک بین المللی و حرفه ای، دارای تجربه کار با افراد و سازمان های بزرگ و کوچک، متعهد به تعالی، اخلاق مدار و قابل اعتماد

پشتیبانی مستمر

پاسخگویی به موقع، دریافت بازخورد و ارائه حمایت و پشتیبانی های نامحدود

تعهد بالا

عمل به توافقنامه فراتر از چارچوب تعیین شده و همراهی گام به گام و همیشگی

دارای تأییدیه معتبر

کوچ شما دارای تأییدیه سطح حرفه‌ای (PCC) از فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF) است و همچنین با عضویت در این فدراسیون از اخبار و رویدادهای روز دنیای کوچینگ تا حد زیادی مطلع است.

دارای تجربه کار با مدیران و سازمان‌های متفاوت

پشتوانه زهیر ویژن 16 سال کسب دانش و تجربه در زمینه کار با صنایع مختلف، انجام پروژه‌های متعدد در سازمان‌هایی در اندازه‌های کوچک، متوسط و بزرگ و همچنین استارتاپ‌ها و همراهی مستمر با سطوح مختلف مدیریتی است.

رضایتمندی مشتریان

.

انتظارم از فرآیند کوچینگ یافتن چگونگی طرح موضوع و دستیابی به راه‌حل یا فهم آن توسط خودم بود.

کوچ من، حداکثر تلاش برای طی این مسیر را انجام داد و موفق هم بود.

ایشان نقطه قوت‌های بسیاری دارند؛ اما مهم‌ترینش، شنوایی هوشمندانه، عدم قضاوت، راهبری جلسه و مدیریت زمان بسیار عالی و مشخص کردن موضوع جلسه و این که چه اقداماتی الان و بعداً باید انجام شود؛ از نقاط قوت سرکار خانم جهادی است.

من با طی کردن روند کوچینگ، متوجه چگونگی گذراندن مسیر کوچینگ شدم و آموزشی عملیاتی برای من بود؛ تعریف موضوع جلسه، چه اقدامی می‌توان در ظی جلسه برای موضوع انجام داد و چه اقدامی بعداً، از نکات عالی بودند.

آرامش خوب، حافظه مدیریت شده، ثبت مطالبی از جلسه، یادآوری برخی از نکات پس از جلسه، تکرار مطالبِ جلسه قبل در لا به لای جلسات، لحن آرام و با احترام، صبر، روحیه همکاری و همیاری از بازخوردهایی است که به کوچ می‌دهم.

انتظاری که از روند انجام کوچینگ داشته‌ام؛ صحبت و تحلیل در مواردی که به عنوان بازخورد کانون ارزیابی مدیران از ابعاد شخصیتی دریافت شده بود، انجام شود و ضمن بررسی موارد، راهکارهایی که برای بهبود و توسعه ویژگی ها امکان پذیر است شناسایی شود و نسبت به برنامه ریزی برای آن‌ها اقدام شود. استفاده از این فرصت برای بالابردن توانمندی‌ها در زندگی شخصی و گروهی برای من حائز اهمیت بوده است.

سرکار خانم جهادی در این امر بسیار موفق بوده‌اند. با توجه به این‌که کوچ به عنوان یک محرک در شناخت فرد از ابعاد وجودی هر شخص عمل می‌کند تا مراجع به یک خودآگاهی دست یابد و نسبت به راه‌های پیش رو آگاه شود، ایشان با توجه به بازخوردها و صحبت‌های مراجع ضمن تحلیل اطلاعات اولیه مسیر مناسبی را برای دستیابی به اهداف و انتظاراتی که در جلسه اول تعیین گردید، ارائه داده اند. این موضوع از دو نظر حائز اهمیت است: یکی به روز رسانی  روند کوچینگ با توجه به انتظارات تعیین شده در همان قالب استاندارد کوچینگ و دیگری توجه به تمام ابعاد مورد انتظار مراجع.

ایشان از نظر شخصیتی و جلب اعتماد مراجع، برقراری ارتباط و ایجاد حس همزاد پنداری، عدم اعمال نظر‌های شخصی خود، هدایت بحث در محدوده موضوعات جلسه کوچینگ، استفاده و توصیه به منابع متنوع برای مطالعه بیشتر در هر یک از موضوعات مورد بحث بسیار توانمند هستند. از طرفی ایجاد امکان برقراری جلسات کوچینگ با تیم کاری بنده در مورد ارتقای توانمندی گروه یکی از لطف هایی بود که ایشان در این رابطه داشتند.

وقتی به عقب و به‌کل روند انجام کوچینگ نگاه می‌کنم، متوجه نکات برجسته‌ای در طول این مدت می‌شوم؛ ایجاد یک محیط مناسب و شکل گیری یک ارتباط موثر همراه با همدلی که سبب شد نسبت به بیان چالش های مختلف پرداخته شود. این وضعیت مرهون توانایی کوچ در برقراری ارتباط و داشتن مطالعات گسترده بوده که توانایی حفظ این چارچوب تا آخرین جلسه قابل توجه است. ایشان ضمن دسته بندی اطلاعات بدست آمده از جلسات کوچینگ ضمن جمع بندی در هر جلسه و برجسته کردن دستاوردهای آن با ارائه یک جمع بندی نهایی، یک خلاصه مفید و کاربردی از جلسات را در اختیار مراجع قرارداده اند. با توجه به تجربه ای که شخصاً در زمینه کوچینگ به عنوان یک مراجع و هم به عنوان کوچ داشته، عملکرد ایشان بسیار قابل تقدیر می‌باشد.

همانطور که در بخش‌های قبل نیز به آن اشاره شده است سرکار خانم جهادی در میان بسیاری از کوچ‌هایی که تاکنون با آنان در ارتباط بوده ام، فردی بسیار علاقه‌مند و توانمند در این زمینه هستند که در مورد هر موضوع کوچینگ مورد بحث قلباً اهتمام دارند تا مراجع را به هدف تعیین شده نزدیک نمایند و در این زمینه بسیار موفق می‌باشند.

ضمن تشکر از ایشان امیدوارم موفقیت روزافزون همراهشان باشد.

انتظاری که از روند انجام کوچینگ داشتم؛ تمرکز روی نقاط ضعف و نقاط قابل بهبود بود. با توجه به این که رشته تحصیلی بنده در رابطه با موارد مدیریت – رهبری و توسعه فردی نبود بسیار علاقه داشتم تا در این زمینه از یک فرد تحصیل کرده و با تجربه اطلاعات دریافت نمایم همچنین بطور تخصصی و برای شخص بنده راه‌کارهای لازم ارائه شود.

کوچ من در حمایت از من جهت دستیابی به این انتظارات به‌نظر بنده بسیار موفق عمل کردند. ایشان با سوالات هدفمندی که در طول جلسه مطرح می‌کردند من را به تفکر وا می‌داشتند و در ادامه با سوال در مورد تجربه‌های شخصی من و شکل دادن و بیان نکات قابل توجه از این تجربه باعث شکل‌گیری مطلب در ذهن بنده می‌شدند. بعضاً مطلبی که چندین سال در ذهن من بود یا مطالعات زیادی در رابطه با موضوعش داشتم وبرایم جا نیفتاده بود با راهنمایی‌ها و نکاتی که بیان می‌نمودند؛ اصلاح می‌شد.

نقاط قوت کوچ من درروند ارائه کوچینگ؛ گوش دادن متمرکز و مؤثر بطوریکه در آخر جلسه متوجه می‌شدم علیرغم اینکه من بیشتر صحبت کرده‌ام؛ اما بیشترین برداشت  را نیز داشته ام؛ بدلیل اینکه ایشان بسیار حساب شده و بجا وارد بحث می‌شدند و نکات مورد نیاز را تذکر می‌دادند. بسیار منعطف بودند و برای شرایط مختلفی که از زندگی کاری و شخصی خودم مطرح می کردم حتی اگر دقیقا هم با موضوع درس همخوانی نداشت توصیه های مؤثری ارائه می‌دادند. از دیگر نکات مثبت ایشان این بود که با توجه به اینکه اکثر مثال‌های بنده مثال‌های کاری بود، این مثال‌ها را به‌درستی متوجه می‌شدند؛ بطوریکه هم از نظر فنی، هم از نظر فرآیند فعالیت در محل کار، بنده مانعی در بیان موارد نداشتم.

در این مدت زمینه ای به‌وجود آمد تا در محیطی بدون استرس و صمیمی موارد بهبود را دوره نماییم و راه‌کارهای مربوط به هرکدام از نقاط ضعف یا موارد بهبود یافت شد و منابع متعدد و متفاوت و در عین حال مفید برای هر موضوع ارئه شد که بنده تا جایی که امکان داشتم به آن‌ها مراجعه نمودم و به یاری خداوند در آینده بیشتر استفاده خواهم نمود.

بازخوردهایی که در مورد هر مطلب و مثال من بیان می‌کردند بسیار سازنده و آموزند و علمی بود و بسیار استفاده کردم و ان شاء الله در آینده نیز راهنمای من خواهد بود.

با توجه به مدت محدود و حجم بالای مطالب ایشان با مهارتی که داشتند بسیار ساده و روان تمام مباحث را مطرح کردند و با معرفی منابع مفید، مطالبی که شاید چندین ترم دانشگاه زمان نیاز داشت را طی این جلسات به‌خوبی متوجه شدم.

با توجه به اینکه موضوعات و مباحث مطرح شده در حوزه رشته تحصیلی و شغلی بنده نبود، برگزاری این جلسات تاثیر مهمی در شکل‌گیری توسعه فردی من داشت و در این مدت کوتاه تأثیرات فراوانی را در زندگی شخصی همچنین محیط کار احساس کردم و سعی نمودم علیرغم ضیق وقت مطالبی را که متوجه شدم بکار ببندم و از آن‌ها استفاده مفید و مؤثر داشته باشم و از نظر خودم تا حد زیادی در این زمینه موفق بوده‌ام .

تشکر فراوان از کوچ و تیم پشتیبانی ایشان دارم که در این مدت قبول زحمت نمودند و در این مسیر همراه و پشتیبان من بودند.

مشتریان سازمانی و همکاران